فراخوان شرکت در کارگاه آموزشی معماری با موضوع مسابقه

دانشگاه هنر تهران در نظر دارد تا با حمایت دبیرخانه دائمی مسابقات معماری دوره های تخصصی آموزشی با موضوع مسابقات برگزار نماید. هدف از برگزاری این دوره ها، ترویج امر مسابقات و ارتقا سطح کیفی برگزاری مسابقات در آینده و همچنین آشنایی بیشتر ارکان مسابقه با روند برگزاری یک مسابقه و آیین نامه جامع مسابقات معماری و شهرسازی است.
اولین دوره، کارگاه های آموزشی است که برای شرکت کنندگان مسابقات برنامه ریزی و طرح گردیده و مشاورین و مدرسین آن نیز از میان برگزیدگان مسابقات یک دهه گذشته در ایران انتخاب شده اند.
موضوع این دوره، کارگاه آموزشی در قالب یک مسابقه معماري است که در يك فضاي تعاملي و رقابتي برگزار می گردد. دانشجويان در پروسه انجام مسابقه به صورت گروه هاي ۲ تا ۴ نفره زير نظر مشاورین و مدرسین دوره سخنراني ها و پنل هاي مختلف با حضور آنان مسابقه شركت مي نمايند.
طول دوره در ۴ هفته برنامه ریزی شده ( ۲۰ مرداد – ۲۰ شهریور) كه مراحل كلي زير را شامل می گردد :
١- انتخاب شركت كنندگان از طريق بررسي رزومه و سوابق و مهارت ايشان و درصورت لزوم انجام مصاحبه.
٢- كارگاه يك روزه آشنايي با آيين نامه مسابقات معماري و شهرسازي و برنامه مسابقه و تشكيل گروه ها.
٣- دوره انجام مسابقه به همراه برگزاري سخنراني ها و پنل ها در فضاي اختصاصي. در اين دوره حداقل يك فضاي گفت و گو ( كلوزيوم) با حضور اساتيد و هيئت داوران در خصوص موضوع مسابقه بر گزار خواهد شد و در طول زمان برگزاري دوره، گروه ها امکان برقراری جلسه مشورتي با مشاورین و مدرسین مورد علاقه را خواهند داشت.
٤- تحويل مدارك و انجام قضاوت
٥- اعلام نتايج، اهدا تقدیرنامه ها و جوايز
۶- برگزاري نمايشگاه آثار

بطور خلاصه، ساختار کارگاه ها موضوعی – رقابتی و محصول نهایی آن طی فرآیندی، داوری و انتخاب
می گردد. به گروه منتخب رتبه اول مبلغ ۱۵ میلیون تومان، رتبه دوم مبلغ ۷ میلیون تومان و رتبه سوم مبلغ ۳ میلیون تومان جایزه نقدی تعلق می گیرد و به ۱۰ طرح منتخب لوح تقدیر اهدا شده و منتخبین در دوسالانه مسابقات در مهر ماه معرفی و آثار آنان به نمایش در می آید. همچنین از طرف برگزارکننده به کلیه شرکت کنندگان دوره گواهینامه شرکت در کارگاه ارائه می گردد.

شرایط عمومی شرکت در کارگاه آموزشی

۱- عموم دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته معماری و رشته های وابسته می توانند در این کارگاه شرکت نمایند.
۲- ثبت نام و حضور در این کارگاه در قالب گروه های ۲ تا ۴ نفره امکان پذیر خواهد بود.
۳- با توجه به محدودیت های زمانی و ظرفیت کارگاه، ثبت نام در این کارگاه از طریق بررسی سوابق و در صورت لزوم مصاحبه حضوری توسط مشاورین و مدرسین کارگاه امکان پذیر خواهد بود. ارسال رزومه داوطلبین حضور در کارگاه چه بصورت انفرادی و چه به صورت گروهی ممکن خواهد بود ولی بدلیل روش کاری پیش بینی شده، حضور در کارگاه ها تنها در قالب گروه های کاری امکان پذیر خواهد بود. رزومه های واجد شرایطی که بصورت انفرادی ارسال می گردند با نظر و صلاحدید مدرسین تجمیع و به گروه های کاری تبدیل خواهند شد. ارسال رزومه های همه نفرات گروه با مشخصات قید شده ضروری است. امکان عدم تایید کیفی رزومه نفراتی از یک گروه وجود دارد که در اینصورت و برای رعایت حدنصاب تعداد گروه ها نفر باقیمانده به گروه های دیگر ملحق میگردد.
تذکر مهم : معیار اولیه انتخاب شرکت کنندگان رزومه های دریافتی خواهد بود و به همین علت لازم است تا در تهیه آن دقت و صداقت حرفه ای لازم لحاظ گردد.
۴- شهریه کارگاه برای هر شرکت کننده مبلغ ۰۰۰ ۷۰۰ تومان است که صرف بخشی از هزینه های برگزاری کارگاه خواهد شد.

از کلیه علاقمندان شرکت در این کارگاه دعوت میشود تا خلاصه ای از سوابق تحصیلی، کاری، توانمندی های تکنیکی و نرم افزاری و همچنین خلاصه ای از پروژه های دانشجویی و یا شرکت در مسابقات خود را ( به شکل تصویری ) با فرمت PDF و با حجم حد اکثر ۲۰ مگابایت و حداکثر تا تاریخ ۱۵/۵/۹۷ به آدرس پست الکترونیک این کارگاه ها biennial.workshop@gmail.com ارسال نمایند و در صورت نیاز به طرح پرسش های ضروری با شماره ۰۹۱۰۴۵۲۰۳۹۲ تماس حاصل نمایند ( ساعت ۱۱ تا ۱۳ )

مشاورین و مدرسین کارگاه ( به ترتیب حروف ) :
– بهزاد اتابکی
– پانته آ اسلامی / علیرضا شرافتی
– کورش حاجی زاده
– سامان سیار
– بابک شکوفی
– افشین فرزین
– پرشیا قره گوزلو
– مهدی گرامی

مشاورین مهمان :
– امیر عباس ابوطالبی
– هومن بالازاده
– احسان حسینی / الهام گرامی زاده
– محمد مجیدی
– بابک مطلب نژاد

ارائه وکنترل ضوابط و مقررات مسابقات :
علی خدادادی

مدیریت و برنامه ریزی کارگاه :
رهام مقصودلو