Skip Navigation Links
Skip Navigation Links
Expand <div  Class="mnuMainDiv"><a Class="mnuMain" href="/SPage/USPage.aspx?ID=262" ><div >معرفي دفتر امور مقررات ملّي ساختمان</div></a></div>
Expand <div  Class="mnuMainDiv"><a Class="mnuMain" href="/SPage/USPage.aspx?ID=180" ><div >قوانين، آيين‌نامه‌ها، شيوه نامه ها،دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها</div></a></div>

اخبار
عنوان: دکتر حناچی بسیاری از بناهای تاریخی و ماندگار جهان از جنس خشت است تاريخ: چهار شنبه 17 شهریور 1395
به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي پيروز حناچی در نخستین همایش مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان در یزد درباره روند تکامل حفاظت از سازه‌های تاریخی و گلی جهان گفت: بسیاری از بناهای تاریخی و ماندگار کشورها حتی برخی آثار ثبت شده جهانی که حفاظت از آنها ضروری است از جنس گل هستند.
وی با بیان اینکه مصالح، میراث مشترک معماری جهانی است اظهار کرد: امروز در شهری همایش مبحث پنجم ساختمان برگزار می شود که بافت تاریخی آن با محصولات بومی تولید شده و در شرف ثبت جهانی است بافتی که گلین بوده و همچون آثار تاریخی چغازنبیل و تخت جمشید دارای معماری منحصر به فرد است.
معاون وزیر راه و شهرسازی به ویژگی های یزد و بویژه بافت تاریخی این شهر اشاره کرد و گفت: زیبایی و نوع معماری سنتی یزد از ارزش بسیار بالایی برخوردار است به علاوه اینکه ما شاهد رعایت اصول و استانداردهای مختلفی در این بناها هستیم. حناچی اضافه کرد: مهمترین ویژگی بناها و ساختمان هایی که قرن ها از قدمت آنها می گذرد استحکام آنهاست، ساختمان هایی که مصالح آن عمدتا خشت و گل است در حالی که ساختمان های امروز به اندازه آنها دوام ندارد.
وی با اشاره به گرم شدن زمین به عنوان بزرگترین تهدید حیات بشر افزود: ارتباط مستقیم مصرف سوخت‌های کربنی با این موضوع اثبات شده به همین دلیل باید مصرف آب و انرژی در تولیدات در حد مجاز باشد. این مسئول با اشاره به برخی مخاطرات تولید گازهای گلخانه ای در کشور و جهان نیز یادآور شد: در این راستا ایران تعهد کرده در شرایط تحریم چهار درصد و در شرایط غیرتحریم ۱۲ درصد تولید گازهای گلخانه ای خود را کاهش دهد. نخستین همایش مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان کشور از صبح امروز با حضور ترکان مشاور رئیس جمهوری و رئیس سازمان نظام مهندسی ، معاونان وزیر راه و شهرسازی ، استاندار یزد و روسای نظام مهندسی ساختمان استانها آغاز شده و دو روز ادامه دارد.
Skip Navigation Links
Website Monitoring by ServiceUptime.com
Website Monitoring
© Copy Right 2010. All Right Reserved. Designed and Programed by