گزارش برگزاری آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌های فنی و معماران‌تجربی مهرماه ۱۳۹۹

در اجرای برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای برگزاری آزمون‌‌های ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌ها و معماران تجربی در سالجاری، مطابق برنامه زمانبندی ابلاغی، آزمون‌ها در روز پنجشنبه مورخ ۳ مهرماه رأس ساعت ۸ صبح و ۱۵ عصر بطور همزمان و هماهنگ در سراسر کشور برای رشته‌های مهندسی معماری (نظارت و اجرا)، عمران (نظارت و اجرا)، تاسیسات‌مکانیکی (نظارت)، تاسیسات‌برقی (نظارت)، شهرسازی، ترافیک و نقشه‌برداری و رشته‌های کاردانی معماری، عمران، تاسیسات‌مکانیکی، تاسیسات‌برقی، شهرسازی و نقشه‌برداری در ۶۴ شهر و ۱۰۹ دانشگاه برگزار گردید.

در آزمون‌های روز پنجشنبه مجموعاً تعداد ۱۸۳۴۴۳ نفر مهندس و کاردان برای کسب صلاحیت‌های مختلف ثبت‌نام کرده‌اند که ۷۷ درصد آقایان و ۲۳ درصد خانم‌ها می‌باشند.

آزمون‌های رشته‌های عمران(محاسبات)، تاسیسات‌مکانیکی (طراحی)، تاسیسات‌برقی (طراحی) و معماران تجربی روز جمعه مورخ ۴ مهرماه برگزار خواهد شد. این آزمون توسط شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش آموزش کشور و با همکاری ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها با نظم برگزار گردید. در این آزمون با هماهنگی انجام شده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تمامی حوزه‌های آزمون ناظران بهداشتی استان‌ها حضور داشته و بر نحوه رعایت پروتکل بهداشتی اعمال نظارت کردند.