نشست مدیران مسکن و ساختمان و روسای ادارات نظام مهندسی منطقه یک کشور در استان قم

پنجمین نشست تخصصي مدیران مسکن و ساختمان و روساي نظام مهندسی ادارات کل راه و شهرسازي منطقه یک کشور با حضور مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و معاون و کارشناسان دفتر، با مشارکت استانهای تهران،گیلان ،البرز، قزوین، مازندران و به میزبانی اداره کل راه وشهرسازی استان قم در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، در این نشست حامد مانی فر مدیرکل دفتر مقررات ملی وکنترل ساختمان وزارت راه وشهرسازی با اشاره به اهمیت نشست های منطقه ای گفتند: این جلسات با نگرش توجه به فعالیت های استان ها و با هدف ایجاد فضای رقابتی و ارزیابی فعالیتهای استانهای مختلف برگزار میشود.
وی با اشاره به این که انتظار داریم استانها نیز در تحقق برنامه های ستادی مشارکت داشته باشند و برگزاری نشست های استانی منجر به اقدامات عملی برای اجرای برنامه ریزی های ستاد وزارت راه و شهرسازی می شود، افزود: مدیریت صحیح و مناسب در استان ها منجر به موفقیت و پیشرفت فعالیت ها در ستاد وزارت راه و شهرسازی می گردد.
مانی فر با بیان این که این جلسات باید با کیفیت فنی و علمی تشکیل شود، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت علمی اساتید دانشگاهی در هر استان موجب غنا و بهره مندی بیشتر از جلسات می شود.
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه وشهرسازی در پایان بر ضرورت حضور مدیران ستادی درجلسات استانی تاکید کرد وگفت: این نشست ها مربوط به مجموعه معاونت مسکن و ساختمان است و دفتر مقررات ملی همواره و بدون وقفه در برگزاری بموقع آنها تلاش کرده است تا دستور معاونت محترم مسکن و ساختمان به بهترین نحو ممکن اجرا شود و نتیجه آن ضمن دستیابی به اهداف و برنامه های مشترک، دستیابی به ادبیات واحد در بحث اجرای مقررات ملی و کنترل ساختمان خواهد بود.
در ادامه جلسه حسن صبوری مدیرکل راه وشهرسازی استان قم اظهار داشت:بحث مقررات ملی ساختمان از مهمترین مباحث در وزارت راه و شهرسازی است.
وی با اشاره به حوادثی مانند ریزش ساختمان پلاسکو و زلزله اخیر غرب کشور بر اهمیت بحث مقررات ملی ساختمان تاکید کرد و گفت: در بحث الزامات شهرسازی، تهیه نقشه، اجرا، مصالح، نظارت و… همواره ممکن است نقص هایی وجود داشته باشد که امیدواریم نشست های منطقه ای موجب فهم مشترک و گفتمان واحد در خصوص مباحث مقررات ملی ساختمان شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان بر اهمیت بازآفرینی و مقاوم سازی بافت فرسوده شهری اشاره کرد و توضیح داد: رعایت کامل مقررات ملی ساختمان در بازسازی و احیای بافت فرسوده موجب کاهش اثرات ناگوار حوادثی مانند زلزله در این مناطق می شود