برگزاری چهارمین نشست منطقه یک کشور به میزبانی استان گیلان

چهارمین نشست تخصصي مدیران مسکن و ساختمان و روساي نظام مهندسی ادارات کل راه و شهرسازي منطقه یک کشور با حضور مدیران ستادي وزارت راه و شهرسازی با مشاركت استان‌های تهران، قم، البرز، قزوین، مازندران و به میزبانی اداره کل راه و شهرسازی گیلان در مركز همايش‌هاي هتل معین فومن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان در این همایش مهندس حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملّی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت نشست‌های منطقه‌ای گفتند: مجموعه این نشست‌ها برای بحث و تبادل نظر در خصوص اقدامات و برنامه‌های اجرایی استان‌ها در امور مرتبط با نظارت عالیه بر ساخت و ساز و ارتقا ایمنی کیفیت سازه‌ها برگزار می‌شود.

وی آموزش عوامل دخیل در ساخت و ساز و ترویج مقررات ملّی ساختمان با هدف استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور و هماهنگی هر چه بیشتر استان‌ها با ایجاد هم‌افزایی و تشریک مساعی در نحوه اجرای امور و اشتراک‌گذاری تجربیات را از اهداف مهم این نشست عنوان کرد.

مدیرکل دفتر مقررات ملّی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه برداشت‌هاي متفاوتی از دستورالعمل‌ها و روش‌هاي اجرايي مقررات ملّي ساختمان صورت می‌گیرد ، خاطر نشان کرد: هم‌فکری استان‌ها با مشاركت در اين نشست‌ها زمینه‌ساز انتخاب راهكارهاي منطقي و مناسب است و زمينه بهبود كيفيت ساخت و سازها در سطح كشور را فراهم می‌کند.

مهندس مانی فر از بازنویسی طرح تحول آموزش مهندسان در کشور خبر داد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت مجازی برای مدرسان، گردآوری شده و یکسان سازی محتوای آموزشی برای مهندسان از مهم‌ترین برنامه‌های این طرح است. همچنین به برگزاری همایش اخلاق حرفه‌ای در صنعت ساختمان در آذرماه و جشنواره نشان تعالی HSE در دی‌ماه سال جاری اشاره کردند.

علاوه بر توجه خاص به ضرورت ارتقا کیفیت ساخت و سازها و آسیب شناسی چگونگی رعایت مقررات ملّی ساختمان در ساخت و سازها در این نشست­ها همچنین با در دستور کار قرار گرفتن طرح تحول آموزش توجه خاصی به امر آموزش مهندسان و عوامل دخیل در ساخت و سازها شده به ویژه آنکه امر آموزش مهندسان در بدو ورود به حرفه در اولویت تصمیم­گیری قرار گرفته است.